Spalio 27 dieną Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune pristatytas Lietuvos Laisvės gynėjų (1919 -1940 m.) žinynas. Žinynas talpina daugiau nei 3000 biografinių duomenų lentelių, kuriose bus galima rasti informaciją apie Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius, karius, šaulius ir partizanus, jų pavardes ir vardus, tarnybos vietas, dalyvavimą kovose, žūties aplinkybes, palaidojimo vietas ir kitus archyviniuose bei kituose informacijos šaltiniuose užfiksuotus biografinius duomenis.
 
Susirinkusiems renginio dalyviams Kultūros paveldo centro direktoriaus Virgilijaus Kačinsko sveikinimo žodį perdavė jo pavaduotoja Giedrė Radvilavičienė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikas Povilas Barštaitis pasidalino mintimis apie Nepriklausomybės kovas 1918- 1920 m. ir jų istorinę reikšmę, Lietuvos šaulių sąjungos Vlado Putvinskio – Pūtvio klubo prezidentas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius Stasys Ignatavičius pristatė pranešimą apie Nepriklausomybės kovose žuvusius ir sužeistus šaulius, Kultūros paveldo centro projektų vadovė Milda Petrokaitė supažindino su žinyno rengimo metu atliktais darbais.
 
Renginio dalyviai apsilankė muziejaus „Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kriptoje“, kurioje nuo šiandien galima susipažinti su Lietuvos laisvės gynėjų – karių, šaulių, partizanų – gyvenimo ir kovos už Laisvę istorijomis.
 
Jau greitai visa surinkta informacija taps prieinama visiems besidomintiems Kultūros paveldo centro internetinėje svetainėje.
 
Šis žinynas sukurtas įgyvendinant Kultūros paveldo centro projektą „1919 – 1940 m. žuvusių ir nuo žaizdų, ligų mirusių Lietuvos karių, šaulių, partizanų biografinių duomenų skaitmeninės bazės parengimas ir pateikimas viešajai prieigai“.
 
Projektas įgyvendinamas Kultūros paveldo centro, bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija, Vytauto Didžiojo karo muziejumi ir Lietuvos šaulių sąjunga. Projektą dalinai finansuoja LR Vyriausybės kanceliarija.
 
Inf: Kultūros paveldo centras.
Nuotr: Vytauto Didžiojo karo muziejus.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę