Vainiką pynėm ir dainavom Lietuvai
„Kaip gražiai gėlių žiedais mirgėjo sekmadienio pavakarę Pilviškių gatvės!“ – entuziastingai straipsnį pradeda Pilviškių kuopos šaulė Valerija Rapulskienė. Pilviškiečiai rinkosi į miestelio centre esantį skverelį švęsti Lietuvos vardo 1000-mečio paminėjimo ir kartu su visa Lietuva giedoti himno. Žiedas prie žiedo, šakelė prie šakelės, ir margaspalvis vainikas vis ilgėjo. Apie tai, kokio ilgio buvo nupintas vainikas, ir apie kitas šventės akimirkas ir kviečiame pasiskaityti.

Vienybė vardan Lietuvos
Šiame straipsnyje aprašoma ne tik tai, kaip Šalčininkų šauliai paminėjo Lietuvos vardo tūkstantmetį, bet gražiai ir prasmingai samprotaujama apie lietuviškumą, patriotiškumą, labai svarbų ir tą vakarą ypač intensyviai išgyventą vienybės jausmą, dvasinį pakilumą.

Ir Dusetose paminėta Valstybės diena
Zarasų rajone, Dusetose, Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimas sutapo su Kraštiečių švente. Kviečiame pasidomėti, kaip šauliai paminėjo šias dvi šventes.

Monumentas Svėdasuose
Tarp trijų ežerų įsikūręs Svėdasų, Anykščių r., miestelis garsėja gražia gamta, darbščiais žmonėmis, tradiciniais Šv. Petro ir Povilo atlaidais bei rašytoju, kanauninku J. Tumu-Vaižgantu. Tačiau paskutinis birželio sekmadienis į šį Rytų Aukštaitijos miestelį žmones traukė dar ir dėl kitko. Apie tai, kas į Svėdasus sutraukė tiek daug žmonių, ir kviečiame pasidomėti.

Amžina pagarba kritusiesiems už Tėvynę
Straipsnyje informuojama apie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pastatyto paminklo aštuoniems Trilaukio kaime žuvusiems partizanams pašventinimo iškilmes bei prisimenama skaudi žuvusiųjų istorija.

Vizitas į Pasieniečių mokyklą
Informuojame apie liepos pabaigoje Lietuvos šaulių sąjungos vado Juozo Širvinsko, jaunųjų šaulių vado Mindaugo Nefo ir Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vado Dariaus Leinarto apsilankymą Pasieniečių mokykloje, Medininkuose, Vilniaus r., ir susitikimą su mokyklos viršininko pavaduotoju mokymui Ričardu Nariūnu bei mokyklos personalu.

Laurus nuskynė šaunieji „Trimito“ skaitytojai!
Jaunųjų šaulių konkurso, skirto Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui ir Šaulių sąjungos 90-mečiui, „Mano ginklas – šauliškumas“ nugalėtojais tapo „Trimito“ skaitytojai ir jaunieji redakcijos „darbininkai“ – straipsniukų apie savo kuopų veiklą autoriai. Šiame straipsnyje kviečiame susipažinti su nugalėtojais iš arčiau – sužinoti apie jų pomėgius bei šaulišką veiklą.

„Vyžuonai 2009“ – puiki patirtis ir aktyvus poilsis
Dvi savaites šurmuliavo ir nuo vaikų balsų klegėjo stadionas Vyžuonų miestelyje, Utenos rajone. Čia, mobiliojoje vaikų vasaros stovykloje, dvi pamainas ilsėjosi, sportavo, mokėsi 150 moksleivių iš Utenos apskrities. Straipsnyje aprašoma stovyklautojų turininga veikla, linksmybės, įdomios patirtys.

Kretingos jaunieji šauliai – į pagalbą šeimoms ugdant Tėvynės gynėjus
Straipsnyje išsamiai pasakojama apie Kretingos jaunųjų šaulių surengtą pastovyklę Pakutuvėnų šeimų stovyklos, vykusios birželio 22–28 dienomis, 13–15 metų paaugliams. Kuopos valdyba paskyrė 8 jaunuosius šaulius instruktorius, kurie parengė sukarintos pastovyklės programą ir pagal ją pravedė mokymus.

Pievinėjimai Pivašiūnuose, arba įspūdžiai iš viešnagės mobiliojoje vaikų vasaros stovykloje
Straipsnyje išsamiai aprašomi įspūdžiai iš mobiliosios vaikų vasaros stovyklos Pivašiūnuose, vykusios liepos 20-26 d., kur turiningai laiką leido apie 150 vaikų.

Orientavimosi varžybos Estijoje
Straipsnyje aprašoma Šiaulių apskrities gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šaulių kelionę į Estiją, tiksliau – į didelį ekologinį ūkį Marjamaa talu, kur vyko orientavimosi varžybos. Čia šalia braškių lysvių įsikūrė orientacinių varžybų dalyviai: organizacijos Noored Kotkad 16 komandų iš atskirų Estijos regionų bei svečiai iš Latvijos Jaunsardze organizacijos ir Lietuvos šaulių sąjungos.

Karšti įspūdžiai iš Nemirsetos
Patį vidurvasarį Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės jaunieji šauliai praleido organizuotoje mobiliojoje vaikų vasaros stovykloje Nemirsetos miške, pajūryje netoli Klaipėdos. Straipsnyje dalijamasi stovykloje patirtais nekasdieniškais dalykais.

Dviračių žygis „Lietuvos keliais ir takeliais“
Straipsnyje šaulių studentų klubo nariai dalijasi įspūdžiais iš dviračių žygio „Lietuvos keliais ir takeliais“.

Jaunosios šaulės specializuotoje stovykloje tobulino pirmosios medicinos pagalbos įgūdžius
Liepos 13–17 dienomis Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje vyko specializuota jaunųjų šaulių-gelbėtojų stovykla. Šiais metais stovyklavo tik merginos. Net trisdešimt jaunųjų šaulių iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių šaulių rinktinių gerino savo žinias įvairiose su žmonių gelbėjimu susijusiose srityse. Kviečiame pasidomėti, ko mokėsi jaunosios šaulės bei kokie vyko praktiniai užsiėmimai.

Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų ketvirtoji sesija
Liepos pabaigoje Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r., vyko Lietuvos šaulių sąjungos organizuota Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų paskutinė, ketvirtoji, sesija. Jau kelinti metai iš eilės laikomasi nuostatos, kad paskutinės sesijos metu visos teorijos žinios yra tikrinamos ir įtvirtinamos praktiškai. „Trimito“ korespondentas lankėsi Rukloje net kelias dienas, todėl siūlome mieliems skaitytojams reportažą „iš įvykio vietos“.

Pažintis su jūra, jūreiviais, tolimais kraštais ir savimi
„Išbandyk save ir pažink stichiją“, – tokiu šūkiu pavadintas antrasis Karo prievolės administravimo tarnybos (KPAT) prie Krašto apsaugos ministerijos vykdytas renginys jaunimui. Pernai jaunimas turėjo progą atlikti savarankišką šuolį parašiutu, o šiemet naujas iššūkis – penkių dienų pažintis su jūreivio duona. Penkios dienos gyvenimo buriniame laive, neramios Baltijos bangos ir kiti išgyvenimai, kuriuos gali patirti karo jūreiviai. Tokių priemonių tikslas – emocionaliai pristatyti jaunimui kariuomenę. Kviečiame pasiskaityti ištraukų iš jaunųjų jūreivių dienoraščių.

Klaipėdos krašto šauliai kelia bures
Žurnalo rubrikoje „Mūsų šaulynas“ šįkart kalbinamas Klaipėdos apskrities jūros šaulių rinktinės vadas Virgilijus Valančauskas.

Baltijos keliu – laisvėn link
Prieš dvidešimt metų mes, viltingai ir patriotiškai nusiteikę lietuviai, latviai ir estai, susikibę rankomis stovėjome Baltijos kelyje. Tą 1989-ųjų rugpjūčio 23-ąją taip paminėjome Ribentropo-Molotovo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, 50-ąsias metines. Istoriniai įvykiai visuomet tikresni, paveikesni, kai juos pasakoja liudininkai, todėl įspūdį apie Baltijos kelią paprašėme prisiminti žmonių, kurie šį nepaprastą įvykį atsimena.

Gumbinė – antroji mano gimtinė
Kiekvienas turime kitokios patirties apie svetimą kraštą, reiškinį ar sutiktą gyvenimo kelyje žmogų. Į talką Kristijono Donelaičio kunigavimo vietoje, į Tolminkiemį, keliavo keli Joniškio 6-osios kuopos ne rikiuotės šauliai. Kelionę organizavo Šiaulių donelaitininkų draugija, kuriai vadovauja kultūros entuziastė Izolina Lingienė. Kviečiame pasiskaityti apie joniškio šaulių prasmingai ir gražiai praleistą laiką Tolminkiemyje.

Poilsis V. Putvinskio-Pūtvio žemėje
Vasara… atostogos… . Jų laukia visi, ypač globos namuose gyvenantys vaikai. Šiaulių vaikų namų globos auklėtoja Zofija Alijošienė straipsnyje dalijasi džiaugsmu su „Trimito“ skaitytojais apie liepos 20–27 dienomis dešimčiai 4–8 metų ugdytinių iš Šiaulių vaikų globos namų „Mažylių“ šeimynos pavykusią suorganizuoti daugiadienę išvyką į Kelmės rajono Graužikų kaimą. Apie tai ir kviečiame pasiskaityti.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę