Prieš pusantrų metų Prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė Lietuvos žmones telktis ir bendrai kurti šalies gerovę po projekto „Lietuvos galia“ vėliava. Šiais metais prie šalies vadovo globojamos iniciatyvos prisijungė ir Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS), rengianti Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursus devintokams.

Šauliai jau ne vienerius metus rūpinasi pilietiškumo ugdymu tiek mokyklose, vasaros stovyklose, tiek įgyvendindamos bendrus projektus su kitomis organizacijomis. O pradžią Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursams davė 2022 m. pasirašytas susitarimas tarp LŠS, Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų.

„Vienas iš pagrindinių Šaulių sąjungos tikslų ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę ir padėti nelaimės atveju kitiems, – sako Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis. – O ilgametė darbo su jaunimu patirtis, parengtos ir įgyvendinamos jaunųjų šaulių ugdymo programos bei kompetentingi specialistai tapo organizacijos patikimumo ženklu įgyvendinant ir šį, vieną svarbiausių pilietiškumo ugdymo projektų.“

Anot Šaulių sąjungos vado, vis dėlto didžiausias iššūkis – suburti stiprius, pilietiškus, jaunimą gebančius uždegti ir savo žiniomis pasidalinti norinčius instruktorius.

„Kviečiu visus tuos, kurie nori ir gali – prisijunkite prie kursus vedančių šaulių“, – ragina L. Idzelis.

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose devintokams gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos. Tris dienas vykstančius mokymus veda šauliai, kviestiniai profesinės karo tarnybos bei atsargos kariai.

Pirmieji kursai devintokams jau sulaukė didelio pasisekimo tarp moksleivių. Smagiausia jaunuoliams tai, kad tai kursuose dėstomos ne tik teorinės žinios, bet ir lavinami praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.

Šiuo metu projekte „Lietuvos galia“ jau registruota apie 300 iniciatyvų iš įvairių Lietuvos vietovių ir užsienio lietuvių bendruomenių.

Balsuoti už iniciatyvas bus galima rudenį, o dabar – puikus metas pažinti vieniems kitus, megzti pažintis, stiprinti draugystę ir bendradarbiavimą.

Šaulių organizuojami Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai pristatomi iniciatyvos „Stipri Lietuva“ grupėje, nes broliai ir sesės šauliai išties kuria stiprią Lietuvą – Tėvynės labui!

Apie projektą „Lietuvos galia“

Projektas „Lietuvos galia“ – tai Prezidento Gitano Nausėdos globojama pilietinio įsitraukimo iniciatyva. Šis projektas startavo 2021 m. rudenį. Jo tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią.

Šiuo projektu taip pat siekiama burti naują Lietuvos galios bendruomenę, o jos nariai kviečiami dalyvauti renginiuose, įtraukiami į prezidentūros rengiamas veiklas.

Apie projekto „Lietuvos galia“ skaitmeninę platformą

Tai skaitmeninė erdvė gerovės kūrėjams – savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo.

Rodydama geruosius pavyzdžius, novatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyvas, „Lietuvos galia“ sieks didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

Iki 2023 metų gegužės mėnesio, Lietuvos galios platformoje užsiregistravo apie 300 iniciatyvų iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio. Iniciatyvų teikėjai – tai organizacijos, institucijos, bendruomenės ir pavieniai aktyvūs piliečiai, kurių vykdomos veiklos atstovauja keturioms pagrindinėms Lietuvos plėtros kryptims: žalia, stipri, teisinga ir inovatyvi.

2023 metų rudenį Prezidentas apdovanos 20 ryškiausių iniciatyvų, kurias savo balsais išrinks visuomenė ir ekspertų komisija.

Registruoti savo iniciatyvą galima platformoje: https://www.lietuvosgalia.lt/

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai pristatomi: Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams – Lietuvos galia

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę