Šių metų vasario 2 d. Vilniaus Karininkų ramovėje vyko karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kursas Nr. 2. Viena iš prioritetinių LŠS užduočių yra stebėjimas ir informacijos rinkimas. Tikslių duomenų apie karinius orlaivius pateikimas krizės atveju gali suteikti supratimą, kiek ir kokių pajėgų yra konflikto zonoje ir kokios operacijos yra planuojamos, kokią grėsmę gali kelti vienokio ar kitokio tipo kovinių orlaivių pasirodymas regione, kokios šalies orlaiviai pažeidė valstybinę sieną. Reguliarioji Lietuvos kariuomenė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir sąjungininkų pajėgos, gaudami papildomą žvalgybinę informaciją ir iš šaulių stebėtojų, gali imtis efektyvių veiksmų. Tai tęstinis kursas – pirmiausia šauliai mokosi Karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kurse Nr. 1, kuriame studijuoja šarvuotą techniką ir mokosi ją atpažinti. Šio kurso metu šauliai išstudijavo daugiau kaip 50 karinių pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių tipų, metodiškai išnagrinėjo daugiau kaip 600 iliustracijų. Kurso pabaigoje dalyviai laikė kompleksinį savikontrolės testą, kuris atskleidė, kad net susidūrus su tokiu didžiuliu informacijos kiekiu per tokį trumpą laiką, jie sugebėjo identifikuoti daugiau kaip 70 procentų orlaivių. Tolimesni įgūdžiai bus palaikomi siunčiant dalyviams specialius testus internetiniu būdu.
Karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kurse dalyvavo daugiau kaip 50 Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės narių. Iš viso šį kursą jau baigė beveik 100 šaulių. Organizuoja ir veda trys atsargos kariai, šauliai: Albertas Daugirdas, Vytautas Račkauskas, Vidas Švedas.
Šauliai pageidavo ir tolimesnio šios temos vystymo, t. y. kurso Nr. 3, kuriame būtų studijuojama NATO sąjungininkų technika ir ginkluotė bei kurso Nr. 4, kuriame būtų mokomasi teisingai apibūdinti civilinį transportą ir asmenis.
Nuotr. A. Daugirdo