Jaunieji šauliai
Tai labiausiai matoma LŠS narių grupė, aktyviai dalyvaujanti ir organizuojanti įvairius visuomeninius renginius, akcijas, sporto varžybas. Jaunųjų šaulių būreliai veikia daugelyje Lietuvos rajonų.
Jaunieji šauliai rengiami pagal 4 pakopų programą. Kiekvienų mokymų metu jaunuoliai įgyja teorinių ir praktinių žinių – karybos, Lietuvos istorijos, lyderystės, pilietiškumo, sveikos gyvensenos. Išlaikę gebėjimų egzaminą gauna tai liudijantį sertifikatą ir antsiuvą. Kursai jauniesiems šauliams vyksta mokyklose, Lietuvos kariuomenės daliniuose, tad jaunimas turi puikią galimybę susipažinti su kario tarnyba.
Nuo 2002 m. jaunieji šauliai ir moksleiviai aktyviai dalyvauja LŠS rengiamose stovyklose. Stovyklaudamas jaunimas dalyvauja pažintiniuose žygiuose po istorines Lietuvos vietas, įgyja įvairių praktinių gebėjimų: stovyklauti, išgyventi gamtoje, susipažįsta su karybos elementais. Stovyklos organizuojamos kartu su Lietuvos kariuomene, Policijos departamentu, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir kitomis valstybės institucijomis. Kadangi jaunasis šaulys taip pat rengiasi šalies gynybai, svarbu, kad jis tinkamai susipažintų su specialiosiomis valstybinėmis tarnybomis.
Jaunieji LŠS nariai aktyviai bendradarbiauja su bendraamžiais iš giminingų organizacijų Latvijoje, Estijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Kasmet dalyvauja tarptautinėse jaunųjų šaulių pratybose „Baltic Guard – Žalgiris“.
Jaunieji šauliai bendradarbiauja su kitomis visuomenėmis organizacijomis, padeda vyresniesiems, talkina „Maisto banko“ veikloje, priklauso regioniniams organizacijų susivienijimams „Apskritasis stalas“.
Jaunieji LŠS nariai yra svarbūs šauliškų tradicijų puoselėtojai ir skleidėjai visuomenėje. Tad svarbu, kad jaunasis šaulys visuomet būtų pavyzdingas moksleivis, sūnus, dukra, pilietis.