Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS), pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos sporto universitetu (LSU), taip siekiant efektyviau panaudoti abiejų šalių potencialą mokslinių tyrimų, švietimo, bendrų projektų, patriotinio ugdymo ir informacijos sklaidos tikslais.

Sutartį savo parašais Lietuvos sporto universitete įtvirtino laikinai LSU rektorės pareigas einanti studijų prorektorė Jūratė Požėrienė ir LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

„Šaulių sąjungai tikrai galime padėti konsultuodami šaulių fizinio parengimo klausimais. Jų turimas žinias labai norėtume integruoti į savo studentų rengimą. Pavyzdžiui, LŠS specifinį pirmosios pagalbos kursą galėtume įterpti į savąjį tam, kad studentai mokėtų pirmąją pagalbą suteikti ne tik taikos, bet ir karo sąlygomis“, – kalbėjo J. Požėrienė.

„Labai svarbus momentas yra taktinė medicina, – tęsė studijų prorektorė. – Manau, kad mūsų kineziterapeutai turi turėti taktinės medicinos žinių, nes karo metu medikai žūsta ir jų funkcijas turi perimti tie, kas yra susiję su medicina. Lygiai taip pat ir visuomenės sveikatos specialistai – kadangi yra labai išsisklaidę po mokyklas, visuomenės sveikatos biurus ar kitas tokias įstaigas, jie gali atlikti svarbų vaidmenį mobilizuodami visuomenę kritiniu metu.“

Bendradarbiavimo sutartimi LSU įsipareigojo kviesti LŠS narius į organizuojamus renginius ir konsultuoti rengiant metodinę medžiagą, skatinti bendrų tarptautinių ir nacionalinių projektų rengimą ir vykdymą, mokslo taikomosios veiklos ir tyrimų plėtojimą

Pasak Šaulių sąjungos vado plk. ltn. L. Idzelio, nuolatos akcentuojamo gero fizinio pasirengimo ypač reikia koviniams ir komendantinių ginkluoto pasipriešinimo vienetų šauliams karinio rengimo pratybose ar atliekant kitas šaulių užduotis, pavyzdžiui, padedant pasieniečiams saugoti valstybės sieną ar policijos pareigūnams palaikyti viešąją tvarką.

„Matau daug galimybių šauliams bendradarbiauti su LSU. Mums labai praverstų profesionalių sporto pedagogų patarimai, rekomendacijos ar bendros treniruotės, o šauliai su universiteto bendruomene galėtų pasidalyti savo žiniomis apie pasirengimą ekstremalioms situacijos, kibernetikos, karybos, pirmosios medicinos pagalbos srityse. Sportas vienija bendraminčius, tad gal ir universitete atsiras norinčiųjų tapti šauliais“ – svarstė L. Idzelis.

Savo ruožtu LŠS sutartimi įsipareigojo rengti ir įgyvendinti bendrus pilietinio ugdymo, švietimo, mokslo, meno ir kultūrinius renginius bei edukacinius projektus ir, esant galimybei, sudaryti sąlygas LSU studentams atlikti praktiką LŠS padaliniuose.

Šaulių sąjunga 1919 m. birželio 27 d. buvo įkurta kaip Lietuvos sporto sąjungos padalinys. Organizacijos veikla 1919–1940 m. buvo vykdoma trimis pagrindinėmis kryptimis: kultūros, sporto ir karybos. Lietuvos šaulių sąjungos ideologas ir vienas iš įkūrėjų Vladas Putvinskis-Pūtvis, užrašęs pagrindinius šaulio priesakus, pabrėžė: „Stiprink valią ir kūną“.

LSU yra svarbus sporto mokslo centras ir kūno kultūros bei sporto vertybių ir tradicijų puoselėtojas. Per visus veiklos metus universitetas parengė daugiau kaip 15 tūkst. įvairių sporto šakų aukštos kvalifikacijos trenerių, fizinio ugdymo mokytojų, kineziterapijos ir visuomenės sveikatos specialistų, turizmo ir sporto vadybininkų.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę