Lankėsi Jungtinės Karalystės kadetų pajėgų delegacija
Vykdant 2007 m. LŠS veiklos planą, pagal kurį liepos mėnesį Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyks tarptautinės LŠS jaunųjų šaulių ir Jungtinės Karalystės Hempšyro grafystės ir Vaito salos kadetų pajėgų kadetų pratybos, LŠS štabe Kaune lankėsi Jungtinės Karalystės Hempšyro grafystės ir Vaito salos kadetų pajėgų delegacija. Buvo aptartos įvairios su vizitais susijusios smulkmenos: suderinti atvykimo laikai, važiuojančiųjų skaičius ir kiti dalykai.

 

Bendradarbiavimo perspektyvos su Latvijos Jaunsardzes organizacija
2007 metų sausio 25 dieną, Latvijos, Latgalės srities Jaunsardzes organizacijos vado Jurio Lelio kvietimu, Utenos, Kauno, Panevėžio šaulių rinktinių atstovai Kraslavos mieste aptarė 2006 metų organizacijų veiklos rezultatus, numatė 2007-ųjų metų veiklą.

 

Kauno miesto meras padėkojo šauliams
Vasario 15 d. Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius Lietuvos šaulius sveikino Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Kauno miesto rotušėje Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas buvo apdovanotas III laipsnio Santakos garbės ženklu. Lietuvos šaulių sąjungos štabe aktyviausiems LŠS štabo Garbės sargybos kuopos šauliams meras A. Garbaravičius įteikė padėkos raštus.

 

Pagerbtas kovotojas už Lietuvos laisvę
Vasario 4 dieną Pilviškių šaulių 4-osios kuopos ne rikiuotės šauliai ir jaunieji šauliai (Pilviškių vidurinės mokyklos mokiniai) paminėjo 59-ąsias Tauro apygardos partizanų vado plk. Antano Baltūsio-Žvejo, kovotojo už Lietuvos laisvę, žūties metines.

 

Jo žygdarbiai menami ir šiandien
Vasario 13-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje prie Lietuvos karininko Antano Juozapavičiaus biusto paminėti šio tautos didvyrio gimimo ir žūties dieną susirinko Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) nariai ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos narės.

 

Prisimenant plk. ltn. Zenoną Baltušauską
Straipsnyje pasakojama Lietuvos kariuomenės savanorio, Mažeikių geležinkelio šaulių būrio vado, vietinės rinktinės štabo karininko plk. ltn. Zenono Baltušausko (Baltušio) (1892–1937 m.) gyvenimo istorija. Plačiau…

 

Pažinti kultūras: bendradarbiauja Alytaus ir Suvalkų jaunimas
Sausio 26 d. dešimt jaunųjų Alytaus šaulių ir kitų Alytaus miesto jaunimo organizacijų atstovų dalyvavo pažintinėje kelionėje į Suvalkų miestą Lenkijoje. Alytus ir Suvalkai pradėjo bendrą ilgalaikį projektą „Jaunimo bendradarbiavimas Alytus–Suvalkai“. Projekto tikslas – sukurti jaunimo institucijų bendradarbiavimo tinklą. Siekiama, kad abiejų miestų jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų per savo nevyriausybines organizacijas galėtų keistis informacija. Dalyvaudami projekte Alytaus ir Suvalkų jaunuoliai, galės pažinti lietuvių ir lenkų  kultūrų skirtumus, atrasti panašumų, organizuoti įvairius renginius.

 

Žaidynės „Žiemos sportas visiems“
„Sveikam kūne – sveika, siela!“ – šis principas suvienijo vasario 16–17 d. susirinkusiuosius į Ignalinos žiemos sporto centrą. Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ kartu su Ignalinos rajono savivaldybe jau nuo 2004 m. organizuoja žiemos sporto žaidynes. Plačiau…

 

Virvės traukikai rinkosi Kaune
Straipsnyje pasakojama apie vasario 11 d. Lietuvos kūno kultūros akademijos lengvosios atletikos manieže vykusį Lietuvos uždarų patalpų virvės traukimo suaugusiųjų ir jaunimo iki 19 m. čempionatą. 

 

Kodėl mes esame šaulės?
Kai Lietuva išsivadavo iš Tarybų Sąjungos, visi pašaipiai pradėjo vertinti Tarptautinę moters dieną, tarsi ji būtų buvusi tik tarybinė šventė. Iš tiesų šios dienos ištakos daug tolimesnės. Tikroji Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Minėdami šią dieną, dėmesį skiriame moterims šaulėms, nes be jų veiklos Šaulių organizacijoje neapsieita.  Plačiau…

 

Skrisdamas iš džiaugsmo net uždainavau
Kad šauliai galėtų rengti visavertes karines pratybas, buvo nuspręsta įkurti Lietuvos šaulių sąjungos aviaciją. 1940 m. LŠS aviaciją jau sudarė Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio būriai, turėję apie 400 narių. Buvo suformuota kovinė eskadrilė, visų aviacijos specialistų rūšių rezervas, veikė aviacijos ir sklandymo mokyklos, planuota Kaune statyti bokštą parašiutininkų treniruotėms. Trumpą šaulių aviacijos kūrimosi istoriją „Trimito“ redakcija pristatė praeitame žurnalo numeryje („Trimitas“ 2007, nr. 1). Šiame numeryje pristatome interviu su Lietuvos karo lakūnu, aviacijos veteranu, Kauno aviacijos veteranų karinės sekcijos vadovu Juozu Aidu, prieškario metais skraidžiusiu įvairiais lėktuvais, taip pat ir Šaulių sąjungos lėktuvu „KI-38B“. J. Aidas yra gyvas Šaulių sąjungos aviacijos istorijos liudininkas. Plačiau …

 

Ryžtingai kovojęs už Lietuvos laisvę
Straipsnyje pasakojama Alfonso Žaldoko – ištikimo Lietuvos gynėjo, aktyvaus Sąjūdžio dalyvio, Lietuvos gyvenimo istorija. Plačiau …

 

Vasario 16-ąją susikabinome už rankų
„Žiūriu į šį paminklą, ir matau visą Lietuvos istoriją. Stovi gležna moteris, simbolizuojanti Lietuvą, biržiečių švelniai vadinama kunigaikštiene Birute, o prie tos moters kojų guli su ginklu į Lietuvą atėję okupantai. Ši gležna moteris su vainiku rankose – atgimusios Lietuvos, nugalėjusios priešų kareivius, – simbolis“, – taip Vasario 16-osios proga prie paminklo kritusiems už Lietuvos Nepriklausomybę susirinkusių biržiečių būriui kalbėjo Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas. Paraginęs biržiečius vieningai dirbti Lietuvos ir miesto labui, vyskupas prie paminklo sukalbėjo maldą už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Plačiau…

 

Švenčiame ir nepamirštame
Per Lietuvą vilnijo vasario 16-ajai paminėti skirti renginiai. Svarbią Lietuvai dieną tautines, patriotines idėjas puoselėjančios Šaulių sąjungos nariai buvo aktyvūs šventinių renginių organizatoriai ir dalyviai.

 

1941 m. birželio sukilimas Panevėžio apskrityje
Vienas ryškiausių ir dramatiškiausių karo epizodų Lietuvoje buvo 1941 m. birželio sukilimas. Lietuviai bene pirmieji Europoje sukilo prieš sovietinį imperializmą ir okupaciją, paneigdami bolševikų melą apie savanorišką Lietuvos prisijungimą prie Sovietų Sąjungos ir krauju nuplaudami gėdą dėl nesipriešinimo 1940 m. okupacijai. Sukilimas žaibo greičiu perskriejo ir sudrebino visą Lietuvą. Panevėžio apskritis taip pat buvo vienas svarbiausių sukilimo židinių ir ginkluotos kovos arena. Sukilimas Panevėžio apskrityje vyko panašiai, kaip ir kitose Lietuvos vietose, tačiau turėjo ir savitų bruožų.  Plačiau…

 

Aktuota naktis
Užpoliarėje, kur žiema tęsiasi ilgai, šalčiai ir pūgos nieko nestebina. Dirbti reikėjo esant bet kokiam orui ištisomis dienomis, o kartais ir naktimis. Tačiau retkarčiais, užėjus dideliems šalčiams, darbai lauke neilgam sustodavo. Taip daryta ne iš gailesčio žmonėms, bet, kaip vėliau sužinojome dėl to, kad dideliame šaltyje geležis tampa trapi, išlūžta dantračiai. Tokias retai pasitaikiusias priverstinio nedarbo dienas ar naktis vadino aktuotomis. Matyt, tam tikrais aktais būdavo pateisinamas žmonių neišėjimas į darbą. Plačiau…

 

Policija persiginkluoja
Sausio mėnesio „Trimite“ skelbėme informaciją, kad Lietuvos policija įsigijo naujų modernių tarnybinių pistoletų. Nutarėme detaliau pasidomėti šiuo policijos pirkiniu ir skaitytojams pristatyti naujuosius ginklus. Plačiau …

 

Verta paskaityti
Šiame numeryje pristatomos dvi su Lietuvos valstybe susijusios knygos, parengtos hum. dr. Jono Vaičenonio, – „Lietuvos valstybės simboliai“ ir „Lietuvos prezidentai“.

 

Į žygį
„Trimito“ redakcija sulaukė daug jaunųjų šaulių prašymų, kad būtų atnaujinta jiems skirta rubrika, iš kurios jie galėtų pasisemti daug praktiškų patarimų, jaunajam šauliui svarbių žinių ir kartu  galėtų pasidalinti savo šauliška patirtimi. Todėl siūlome jums tęstinę temą „Į žygį“. Šiame numeryje aptariame pasirengimo žygiui smulkmenas, stovyklavietės įrengimo taisykles, duodame patarimų, kaip įkurti laužą, neturint degtukų, ir daugelį kitų dalykų.   

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę