Sausio 13 d. Vilniuje vyko XVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas pagerbti 1991 m. sausio 13 d. žuvusiųjų Lietuvos Laisvės gynėjų atminimą.
Daugiau kaip 2000 dalyvių startavo 12 val. nuo Antakalnio kapinių, finišavo prie televizijos bokšto. Visiems įveikusiems 9 km nuotolį įteikti atminimo medaliai.

Lietuvos šaulių sąjunga antrus metus iš eilės užėmė I vietą kaip gausiausiai bėgime dalyvavusi organizacija. Bėgo 611 šaulių: Alytaus šaulių rinktinės – 32 šauliai, Kauno – 38, Klaipėdos – 8, Marijampolės – 55, Panevėžio – 139, Šaulių – 58, Telšių – 54, Utenos – 72, Tauragės – 54, Vilniaus – daugiau kaip 100 šaulių.
Šaulių sąjungos pakviesti bėgime dalyvavo 23 giminingos Jaunsardzes organizacijos nariai. Latviai, nepaisant tikrai labai nepalankaus oro – stipraus vėjo ir lietaus – renginiu liko sužavėti, prašė būtinai pakviesti dalyvauti bėgime ir kitais metais.
Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas Sąjungos įsteigta taure ir prizu apdovanojo gausiausiai bėgime dalyvavusią Panevėžio apskrities šaulių 5-ąją rinktinę (139 šauliai) ir vyriausiąjį bėgime dalyvavusį šaulį – Joną Buroką, 76-erių metų Marijampolės apskrities šaulių 4-osios rinktinės šaulį.