Vaikų vasara – tik šeimos rūpestis?
Straipsnyje aprašomas liepos 12 d. Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigoje vykęs pasitarimas dėl vaikų poilsio ir užimtumo, patekimo į stovyklas, stovyklų renovavimo bei finansavimo problemų.
Ilgai laukti svečiai
Liepos 20–30 d. Šaulių sąjungos kvietimu Lietuvoje viešėjo Jungtinės Karalystės kariuomenės kadetai. 18 jaunuolių ir 6 juos lydėję suaugusieji aplankė įdomias mūsų šalies vietas, susipažino su Lietuvos kariuomene ir kartu su jaunaisiais šauliais dalyvavo lauko pratybose.
Stovykloje: geras oras, puiki nuotaika ir rimtas darbas
Liepos 5–11 d. Bikėnuose, Šventosios upės pakrantėje, vyko antroji Utenos AŠR šaulių organizuota mobili vasaros stovykla „Degesa“. Į stovyklą, organizuotą pagal bendrą Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Šaulių sąjungos projektą, susirinko beveik 130 jaunųjų stovyklautojų. Kadangi nemaža dalis jų lauko stovykloje atsidūrė pirmą kartą, todėl stovyklos vadovybei teko nemenka užduotis – stovyklausiančiam jaunimui laiką ne namuose ar gatvėje paversti įsimintinomis akimirkomis ir sužadinti norą sugrįžti kitąmet.
Dvi savaitės Kapčiamiestyje
Alytaus AŠR jaunieji šauliai ir Alytaus apskrities mokyklų mokiniai stovyklauti pradėjo liepos 11 d. Kapčiamiestyje. Per dvi savaites čia aktyviai pailsėjo dvi jaunuolių pamainos. Kartu su jaunaisiais šauliais stovykloje po savaitę pailsėjo 53 vaikai iš socialiai remtinų šeimų.
Čia geriau nei namie
Liepos 7–13 d. netoli Lenkijos sienos prie Vištyčio ežero įsikūrusioje mobilioje vasaros stovykloje stovyklavo 105 Marijampolės AŠR jaunieji šauliai ir skautai. Pramogų ir užsiėmimų, sporto varžybų ir treniruočių, išvykų ir žygių vaikams netrūko visas septynias dienas.
Buvo ką veikti
Liepos 9–15 d. Kazlų Rūdos kariniame poligone stovyklavo jaunieji šauliai policijos rėmėjai ir policijos rėmėjai iš visos Lietuvos. Čia ilsėjosi 167 jaunuoliai. Jie susipažino su Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų ginkluote, su policijos prevencine veikla, kriminalistų, kinologų, eismo patrulių darbu, mokėsi karybos, dalyvavo specializuotose pratybose, žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį, dalyvavo geriausio būrio rinkimuose, varžėsi situacijų, humoro, kūrybiniame „Šaulio, policininko sapno“, talentų konkursuose.
Knyga, sklidina karinės pedagogikos pavyzdžių
Liepos 2 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių baigiamosios sesijos dalyviams buvo pristatyta Edmundo Simanaičio, Lietuvos Respublikos Prezidento visuomeninio patarėjo, Tauro apygardos laisvės kovotojo, buvusio krašto apsaugos viceministro, sudaryta knyga „Privalome išlikti stiprūs“. Sudarytojas knygoje pateikia pokalbius su Lietuvos kariuomenės karininkais, karo kapelionu, šaulių vadais, jaunaisiais šauliais ir kitomis iškiliomis asmenybėmis, taip pat yra karinės pedagogikos žinovų, karininkų samprotavimai, vertinimai, iškylančių problemų sprendimo būdai, aptariami teigiami jaunuolių ugdymo ir saviauklos rezultatai, kai kurios šiandienos visuomenei būdingos ydos ir negerovės, kurias ateidami į kariuomenę atsineša šauktiniai kariai.
Gyvybiškai svarbi stovykla
Kiekvienas galėtų atsakyti, kas yra pirmoji medicinos pagalba, tačiau ją suteikti tikrai sugeba ne kiekvienas, ypač jaunuoliai iki aštuoniolikos metų. To ir dar daugiau išmokti, pabandyti atlikti praktiškai liepos 11–15 dienomis į Karo medicinos tarnybos bazę Kaune atvyko 37 jaunosios šaulės iš visos Lietuvos.
Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi
Birželio 27 – liepos 3 d. vyko jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių rengimo baigiamoji sesija. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke susirinkę jaunieji šauliai iš visos Lietuvos savaitę prisiminė ankstesnių mokymo sesijų metu įgytas teorines žinias, mokėsi jas pritaikyti praktiškai. Šios baigiamosios sesijos pagrindinis tikslas ir buvo karinių dalykų praktika.
Tarptautinių operacijų pratybos „Taikosklaida 2005“
Liepos 1–2 d. apie 50 žiniasklaidos atstovų iš daugiau nei 10 Lietuvos miestų dalyvavo tarptautinių operacijų pratybose „Taikosklaida 2005“. Straipsnyje autorė išsamiai aprašo vykusias pratybas.
Siekiant pajėgumų ir įsipareigojimų darnos
NATO Gynybos politikos ir planavimo skyriaus Gynybos politikos ir pajėgumų direktorato direktorius Stevas Sturmas pasakoja apie NATO pastangas gerinti savo pajėgų kūrimo ir gynybos planavimo procesus, kad būtų patenkinti vis didėjantys reagavimo į krizes operacijų poreikiai.
Baltijos karių III sporto žaidynės: pergalės ir pralaimėjimai
Liepos 13–20 d. Taline ir Otepe (Estija) vyko Baltijos karių III sporto žaidynės. Kartu su Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariais tarpusavyje varžėsi Estijos Noored Kotkad, Latvijos Jaunsardze ir Lietuvos jaunieji šauliai. Lietuvai ir vėl atstovavo Panevėžio AŠR jaunųjų šaulių komanda.
Nauja Karo akademijos absolventų laida
Liepos 1 d. Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Rikiuotės aikštėje Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus kardu paliesdamas 115 Karo akademijos absolventų antpečius suteikė jiems Lietuvos kariuomenės leitenantų laipsnius. Tarp absolventų – 10 Karo akademiją baigusių merginų.
Kasdienybė linksmai
Vieną iš pirmųjų vasaros savaitgalių Rumšiškėse, Kauno marių pakrantėje įsikūrusiame Lietuvos liaudies buities muziejuje, vyko 6-asis policijos darbuotojų turistinis sąskrydis. Jo dalyviai varžėsi sportinėse rungtyse, kovojo dėl gražiausių stovyklaviečių šeimininkų, kūrybingiausių kolektyvų, originaliausių turistinių stalų sumanytojų vardų.
Mergelė Marija ir derlius: nuo prapjovų iki dagos
2000 m. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Žolinė įteisinta kaip valstybės šventė. Straipsnyje pateikiami ir krikščioniški, ir nekrikščioniški šios šventės papročiai.
1941 m. birželio 22–28 d. sukilimas Zarasų apskrityje
Straipsnyje autorius išsamiai aprašo apie sukilimo dalyvius, jų veiklą, likimus.
Apie garsųjį Cezarį
Straipsnyje išsamiai aprašomi Cezario vykdomi pilietiniai karai.
Nepasidavęs iki galo
Straipsnio autorius trumpai apžvelgia Aukštaitijos partizano Stasio Guigos ir jį slėpusios Lietuvos patriotės Onos Činčikaitės gyvenimo istorijas.