Šaulių rinktinės įvertino savo darbus
Spalio mėnesį LŠS apskričių šaulių rinktinėse vyko rinktinių padalinių atstovų eiliniai suvažiavimai. Juose šauliai išklausė rinktinės vado, Revizijos komisijos, Garbės teismo ataskaitų, jas įvertino, išrinko atstovus į Šaulių sąjungos suvažiavimą.
Šauliai gali paįvairinti ugdymo procesą mokyklose
Spalio 2 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje ministras Algirdas Monkevičius priėmė Lietuvos šaulių sąjungos atstovus: LŠS vadą plk. ltn. Juozą Širvinską, štabo darbuotojus, šaulių rinktinių vadus ar jų pavaduotojus.
Vaikai nori turiningo laisvalaikio
Spalio 15 d. Lietuvos Respublikos Seime surengta konferencija aptarti vaikų užimtumo klausimus pasibaigus vasarai ir ruošiantis kitų metų vasaros atostogoms. LŠS vadas plk. ltn. Juozas Širvinskas konferencijos dalyviams pristatė šaulių nuveiktus darbus vaikų užimtumo srityje.
Lietuvos kariuomenės virvės traukimo čempionatas
Rugsėjo 30 d. Panevėžyje, Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono stadione, vyko Lietuvos kariuomenės virvės traukimo 1-asis čempionatas svorio kategorijoje iki 640 kg.
Žvilgsnis į tai, ką verta prisiminti kasdien
Kiek Šaulių sąjunga buvo svarbi kovojant už Lietuvos nepriklausomybę XX a. 9–10 dešimtmetyje? Ar Šaulių sąjungos atsikūrimą galėtume traktuoti kaip lietuvių tautos sąmonėje subrendusios nepriklausomybės idėjos išraišką? Šie ir kiti klausimai aptariami straipsnyje apie LŠS ideologiją, organizacijos likvidavimą ir atkūrimą išeivijoje ir Lietuvoje.
Išlieka tik kovojanti valia
1922 m. Vincas Krėvė, žymus rašytojas, mylimas ir gerbiamas, išrenkamas Šaulių sąjungos Centro valdybos pirmininku. Tuo metu Šaulių sąjunga Lietuvos gyvenime ir net jos politikoje vaidino svarbų vaidmenį. Šioje veikloje V. Krėvė patvirtino savo kūryboje keliamas idėjas, kad mes esame didvyriška, galinga dvasioje tauta.
Rikiuotės šauliai išbandė savo jėgas
Rugsėjo 27–28 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, Sakalinės kaime, Tauragės rajone, vyko Lietuvos šaulių sąjungos rikiuotės šaulių daugiakovės varžybos.
Angelai sargai, arba Kas saugo mūsų ramybę
Spalio 2-ąją Lietuvos policijos pareigūnai šventė savo profesinę šventę. Šiemet taip pat paminėta Lietuvos policijos įkūrimo 85-erių metų sukaktis. Ta proga „Trimite“ pristatoma šiandieninė Lietuvos policija.
Tarnyba savo kraštui įprasmina kario gyvenimą
Spalio mėnesį sukako 10 metų, kai buvo atkurta Lietuvos kariuomenės vado institucija, o lapkričio 23-ioji – kariuomenės įkūrimo 85-osios metinės ir Karių diena. Ta proga apie šiandieninę kariuomenę, karių požiūrį į tarnybą, Šaulių sąjungą kalbamės su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Jonu Algirdu Kronkaičiu.
Pirmieji atkurtos Lietuvos artilerijos šūviai
Spalio mėnesį Pabradės centriniame poligone vyko Artilerijos bataliono kovinio šaudymo pratybos. Tai pirmosios šio bataliono pratybos Lietuvoje.
Istorikų ekspedicijos nepramintais takais
Pastaruoju metu istorikai, paminklosaugininkai, kultūros paveldo specialistai vis dažniau prabyla apie gynybinį paveldą Lietuvoje. Ta tema daug kalbėta ir Kaune vykusioje konferencijoje „Gynybinis paveldas Lietuvoje“. Šioje konferencijoje Karo istorijos centro direktorius dr. Valdas Rakutis pristatė ekspedicijos metu Visagino, Zarasų apylinkėse surinktą medžiagą apie I pasaulinio karo lauko gynybinius įtvirtinimus.
Prekyba žmonėmis. Apie tai privalo žinoti kiekvienas
Prekyba žmonėmis yra sukrečiantis įžeidimas žmogiškajam orumui ir grėsmingas esminių žmogaus teisių pažeidimas – vergovė, prostitucija, moterų ir vaikų pardavinėjimas bei žeminančios darbo sąlygos. Kuo savo aukas vilioja prekeiviai žmonėmis, kur nukentėjusiesiems kreiptis pagalbos, – atsakymai į šiuos klausimus pateikiami straipsnyje.
Kulkosvaidis FN MAG
Teisininkas pataria