Beveik tūkstantis žygeivių prisijungė prie Lietuvos šaulių sąjungos tradiciškai organizuojamų žygių, skirtų paminėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Šiais metais minint 80 metų nuo pasipriešinimo kovų pradžios, žygiai buvo rengiami kartu su Lietuvos krašto apsaugos ministerija po šūkiu „Samaningi kilometrai: 80 m. partizanų kovai – 80 km jų atminimui“. 

„Istorija stiprina mūsų ryšį su valstybe. Labai svarbu kiekvienam Lietuvos piliečiui saugoti istorinę atmintį ir ją perduoti ateities kartoms. Būtent Lietuvos partizanų laisvės kovos mūsų istorijoje turi ypatingą reikšmę lietuviškos tapatybės formavimuisi, grįstą asmeniniu pasiaukojimui aukštesniems idealams – valstybei ir laisvei. Labai džiaugiuosi, jog tam atminti organizuojami žygiai, kurių metu ne tik prisimenami kovotojai, bet ir ugdomas mūsų sąmoningumas ir atsakomybė kuriant Lietuvą šiandien“ – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Žygeivei galėjo rinktis net į 5 masinius partizanų atminimo žygius skirtingose Lietuvos regionuose – Radviliškio, Kazlų Rūdos, Tauragės, Kauno r. ir Utenos savivaldybėse. Organizatoriais buvo penkių Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių – Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios, Suvalkijos šaulių 4-osios, Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios, LDK Kęstučio šaulių 7-osios, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios – šauliai.

„Jau ne vienerius metus šauliai ir kiti aktyvūs piliečiai organizuoja pėsčiųjų žygius įvairiuose Lietuvos regionuose. Šiais metais žygių maršrutai parinkti taip, kad žygeiviai susipažintų su Lietuvos partizanų veikimo rajonais, jų bunkeriais bei kovų vietomis. Sustotų, uždegtų žvakelę prie atminimo lentų, kryžių, paminklų ir kitų įamžinimo vietų. Taip pat visi šauliai ir kiti Lietuvos patriotai buvo kviečiami jungtis į grupes, tvarkyti laisvės gynėjų kapus, prižiūrėti nutolusias įamžinimo vietas ir taip pagerbti tuos, kurie aplaistė krauju brangią Lietuvos žemelę“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

***

SAMANOMIS SĄMONINGI

5 žygių iniciatyva – ,,Samaningi kilometrai“ perduoda svarbią žinią: eidami Laisvės kovotojų mintomis samanomis ugdome savo pačių sąmoningumą. Anuomet jie laisvi išėjo į miškus, kad mes savo laisva valia galėtume jais eiti šiandien.

Visuomenės sąmoningumui ugdyti kalbų neužtenka, reikia konkretaus veiksmo, kuris padėtų patirti tai, ką jautė patys laisvės kovotojai. Kovotojai, kurie sąmoningai išėjo į miškus ir pasirinko padėti savo galvą ant samanų už mūsų visų laisvę.

Kuo visuomenės ir kariuomenės vienybės šventė susijusi su partizanais? Kodėl minime kartu? Aukščiausia visuomenės ir kariuomenės bendradarbystės forma galima laikyti pasipriešinimo kovas. Juk partizanų gretose buvo ir kariškių, ir civilių. Partizanų rėmėjai buvo civiliai, jie dalijosi informacija, resursais, slėpė partizanus.

Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės. gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės, Vido Venslovaičio ir št. srž. Arno Čemerkos (KAM) nuotraukos. 

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę