„Jeigu ne mes, tai kas?“: praėjus 17 nepriklausomybės metų
Laisvas, gyvenantis laisvoje, demokratinėje valstybėje žmogus ne kiekvieną akimirką aštriai išgyvena laisvę… Jis tiesiog yra laisvas. Laisvės kaina ir vertė prisimenama ir kas kartą išgyvenama, kai išaušta dienos, pažymėtos ypatingo įvykio ženklu. Lietuvių tautai viena iš tokių dienų yra kovo 11-oji. Šiemet sukako 17 metų, kai 1990-ųjų metų kovo 11-ąja, lietuvių tauta antrą sykį pasirinko laisvę. Ypač jaunajai kartai, kuri nepatyrė 1918 m. vasario 16 d. svaigios laisvės įtampos, laikas taip ir suskirstytinas iki ir po Kovo 11-osios. Plačiau…

Skulptūra Zanavykų krašto šviesuoliui
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Zapyškyje pašventinta ąžuolinė vaizduojamo meno skulptūra, skirta vienam iš Zapyškio šaulių būrio įkūrėjų, žymiam visuomenės veikėjui, Steigiamojo Seimo signatarui Jurgiui Žitinevičiui ir šešiolikai kitų Zapyškio krašto knygnešių. Plačiau…

Sporto pasiekimai pagerbiant jaunąjį šaulį Giedrių Matulionį
Kovo 17–18 dienomis Druskininkų sporto centre įvyko tarptautinis rankinio turnyras, skirtas jaunojo šaulio Giedriaus Matulionio atminimui. Dėl Lietuvos šaulių sąjungos įsteigtos atminimo taurės kovojo stipriausios Lietuvos jaunimo rankinio komandos ir komandos iš Baltarusijos bei Latvijos.

Juos verta prisiminti
Kėdainių P. Lukšio 5-osios kuopos pastangomis buvo pagerbti Klaipėdos išvaduotojai – buvusios Dotnuvos žemės ūkio technikumo šaulių kuopos šauliai.

Šauliai prašo mūzų pagalbos: meno kolektyvų apžiūra
Beveik per kiekvieną renginį šauliai visoje Lietuvoje šoka, dainuoja, skiria eiles Lietuvai. Šauliai yra dėmesingi menui. Menas padeda išreikšti ir pagarbų džiugesį ir jaunatvišką energiją. Kiekvienoje rinktinėje yra skardžiabalsių dainininkų, energingų šokėjų ir puikiai įvaldžiusių vaidybos elementus šaulių. Kovo ir balandžio mėnesiais LŠS, siekdama aktyvinti ir propaguoti šaulių kultūrinę ir kūrybinę veiklą ir, be abejo, norėdama išaiškinti geriausius Šaulių sąjungos meno kolektyvus ir solistus, organizuoja meno kolektyvų apžiūrą. Plačiau…

Teisinių žinių konkursas
Straipsnyje pasakojama, kaip Kauno AVDŠR jaunųjų šaulių komandai sekėsi Teisinių žinių konkurse „Temidė“.

Pažinkime savo kraštą
A. Adamkienės labdaros ir paramos fondas jau daugelį metų sėkmingai vykdo įvairiausius projektus. Šių metų vasario 6 dieną Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas Ariogaloje paskelbė naujo švietimo projekto ,,Pažinkime savo kraštą“ pradžią. Straipsnyje pasakojama, kaip sekasi šio projekto dalyviams – Šilalės rajono Stanislovo Biržiškio vidurinės mokyklos devintokams, tarp kurių yra ir jaunųjų šaulių.
 
Kėdainių jaunųjų šaulių kuopai 5-eri
Straipsnyje pasakojama, kaip Kauno AVDŠR Kėdainių jaunųjų šaulių 10-oji kuopa paminėjo 5 metų jubiliejų.

Ar šauliai turi laikytis administracinių reikalavimų
Kai kam šis klausimas gali pasirodyti nesuprantamas ir net užgaulus. Klausiu todėl, kad šį klausimą kelti verčia tai, ką matau gyvenime. Tiek jauniesiems šauliams, tiek šauliams, kurie atsakome už jaunųjų šaulių priežiūrą, atsakymas į šį klausimą yra garbės reikalas. Apie tai straipsnyje svarsto LŠS Centro valdybos narys, M. Romerio universiteto lektorius Saulius Nefas. Plačiau…

Šaudymo instruktorių kursuose dalyvavo ir moterys
Pagal 2007-ųjų metų Lietuvos šaulių sąjungos veiklos planą kovo 3–4 dienomis vyko šaudymo saugos instruktorių kursai. Jie vyko Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Plačiau…

Tarptautinės šaudymo lazeriniu šautuvu varžybos
Kovo 24 d. Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė pirmą kartą surengė šaudymo lazeriniais šautuvais varžybas. Varžybos vyko Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko lazerinėje šaudykloje.

Šauliai laimėjo bėgimą
Pagerbiant Lietuvos karo aviacijos lakūnų atminimą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune vyko tradicinis 9-asis bėgimas, skirtas Lietuvos karo aviacijos 88-osioms metinėms ir Lietuvos karinių oro pajėgų 15-osioms atkūrimo metinėms paminėti. Straipsnyjes skaitykite, kaip bėgime  sekėsi šauliams. 

1941 m. birželio sukilimas Panevėžio apskrityje
Kovo mėnesio numeryje pradėjome rašyti apie vieną ryškiausių ir dramatiškiausių karo epizodų Lietuvoje – 1941 m. birželio sukilimą. Šiame numeryje  tęsiame pasakojimą apie 1941 m. birželio sukilimą Panevėžio apskrityje.

„Kodutütred“ organizacija švenčia 75-erių metų veiklos jubiliejų
Lietuvos šaulių sąjunga ketverius metus bendradarbiauja su gimininga Estijos organizacija „Kodutütred“. Straipsnyje skaitykite apie  LŠS vado Juozo Širvinsko ir LŠS vado pavaduotojo Giedriaus Grybausko dalyvavimą „Kodutütred“ organizacijos 75-erių metų veiklos jubiliejui skirtuose šventiniuose renginiuose Taline.

Šauliai studentai buriasi į klubą
Straipsnyje pristatoma idėja šauliams studentams burtis į klubus. Plačiau…

Kauno įgulos karininkų ramovė
Prieš 70 metų Kaune iškilmingai atidaryti Kauno karininkų ramovės reprezentaciniai rūmai. Šia proga „Trimitas“ nutarė apsilankyti šiame išskirtiniame pastate ir detaliau pasidomėti, kuo gyvena ten dirbantys žmonės. Juk dažnai ten būdami neretai net nepastebime ir nesusimąstome, kokį puikų pastatą paveldėjome iš savo senelių. Plačiau…

Saulius Gasiūnas: „Ateities NATO – tai stipri karinė ir politinė organizacija“
Lietuva neseniai minėjo trečiąsias Lietuvos narystės NATO metines. Ta proga „Trimitas“ nutarė pakalbinti Krašto apsaugos ministerijos NATO ir ES departamento direktorių Saulių Gasiūną. Plačiau…

Lietuvos karo akademijoje lankėsi Austrijos kariuomenės vadas
Straipsnyje pasakojama apie Austrijos Respublikos kariuomenės vado gen. Rolando Ertlo  vizitą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Holografiniai šaunamųjų ginklų taikiniai
Straipsnis yra skirtas holografiniams šaunamųjų ginklų taikikliams pristatyti. Plačiau…

Siekėme sukurti ilgalaikę vertybę
Kovo mėn. pasirodė pirmasis lietuviškas istorinės dokumentikos serialas „XX amžiaus slaptieji archyvai“, išleistas DVD formatu. LNK televizijos žurnalistė Gražina Sviderskytė ir istorikas humanitarinių mokslų daktaras Arvydas Anušauskas į keturių DVD rinkinį sudėjo pirmąsias septynias serialo „XX amžiaus slaptieji archyvai“ dalis: „Laivyno paradas“, „Žvalgybų žaidimai: užmirštas desantas“, „Pučai ir teroras Lietuvoje“, „Dingę Berlyne“, „100 paskutinių valandų“ ir „Lietūkio“ garažas“ (2 dalys). Kiekvieno ciklo dalis – tai valandos trukmės istorinis detektyvas, narpliojantis prieštaringus, mįslingus ir intriguojančius XX amžiaus Lietuvos įvykius. Šie filmai 2006 metais buvo sėkmingai parodyti per LNK ir TV1 kanalus.
Straipsnyje pateikiama trumpa kiekvienos dalies anotacija.

Masonai. Kas jie?
Straipsnyje kalbama apie masonus – tarptautinį religinį etinio pobūdžio judėjimą. 

Verta paskaityti
Šiame numeryje pristatomos dvi naujos „Mažųjų pasakojimų apie Lietuvą“ knygelės: prof. habil. dr. Valentino Baltrūno „Unikalios Lietuvos vietovės“ ir Selemono Paltanavičiaus „Lietuvos draustiniai“.

 

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę