Šauliai dalyvavo pratybose „Aršus vilkas II“

IMG 8533Rugsėjo 11-15 d. aštuoniasdešimt šaulių iš Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pratybose „Aršus vilkas II“. Pratybose taip pat dalyvavo sąjungininkai iš Kanados bei Slovėnijos ir Krašto apsaugos savanorių II -osios rinktinės kariai.
Šauliai į pratybas, vykusias Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone, atvyko pakviesti Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulio ats. mjr. Vidmanto Eitučio. Pratybos vyko treniruočių infrastruktūros komplekse „mūšis mieste“. Jų metu šauliai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių ginkluote ir dirbti su kvalifikuotais instruktoriais.
Šauliai atliko vietos kovotojų partizanų vaidmenį – buvo integruoti į miesto gynybą. Vadovaujami šaulio ats. mjr. Vidmanto Eitučio, šauliai atskirų pratybų etapų metu buvo atsakingi už dalies ir net viso miesto gynybą, uoliai ir atsakingai vykdė kariuomenės vadų patikėtas užduotis, sėmėsi kovinės patirties iš ats. mjr. Vidmanto Eitučio.
Didelė šaulių motyvacija, ryžtas ir geras pasirengimas neliko nepastebėti. Bataliono kuopų vadai buvo maloniai nustebę profesionaliu šaulių gynybos organizavimu, naudojant partizaninę taktiką, ir patikėtų užduočių įvykdymo kokybe.
Pratyboms pasibaigus, bataliono vadas plk. ltn. Aurelijus Alasauskas padėkojo pasižymėjusiems pratybose šauliams, už išskirtinį indėlį padėkojo ir apdovanojo ats. mjr. Vidmantą Eitutį ir Liną Valiuškevičių.
Neabejojame, kad po puikaus pasirodymo ir įvertinimo, ateityje dar bus ne vienos bendros Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pratybos.
Parengė Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulys Donatas Giknius
Nuotr. aut. Arnas Čemerka

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917