Tarptautinė sukarinta jaunųjų šaulių stovykla „Žalgiris 2017“ atvėrė duris svečiams

zalgiris 017Lietuvos šaulių sąjunga nuo 2007-ųjų tęsia tradiciją ir vasaros metu organizuoja tarptautinę, sukarintą jaunųjų šaulių stovyklą „Žalgiris“. Šiemet stovykla vyksta liepos 9–16 dienomis Gen. S. Žukausko poligone, Pabradėje.
Liepos 12 d. – svečių diena – stovykla atvėrė duris norintiems susipažinti ir daugiau sužinoti apie stovyklos programą, jos metu vykdomas veiklas, tikslus ir siekius. Stovykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės atstovai iš Strateginės komunikacijos departamento, Jungtinio štabo, Mokymų ir doktrinų valdybos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento, taip pat NSGK komiteto narys Juozas Olekas, Švenčionių savivaldybės vicemerė Violeta Čepukova, skautų atstovai. Iš užsienio atvyko JAV Civil Affairs, NATO Force Integration Unit atstovai, Lenkijos krašto apsaugos ministerijos Sukarintų organizacijų biuro direktorius ir vadovybė, Latvijos Jaunsarge vadas. Svečius pasveikino ir bendravo Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna. Lietuvos šaulių sąjungos mokymų centro vyr. mokymų specialistas Dovydas Rogulis supažindino su stovyklos programa, struktūra, pasidalino įgyta patirtimi. Po įvykusio pristatymo, svečiai turėjo galimybę pasivaikščioti po stovyklos teritoriją, pabendrauti su jaunaisiais šauliais, stebėti jų vykdomas veiklas. 
Jau dešimtus metus iš eilės į stovyklą sukviečiami 15–18 metų drausmingi, motyvuoti ir pavyzdingi jaunieji šauliai iš visų dešimties Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių, kurie yra baigę III ir IV pakopos jaunųjų šaulių mokymus. Siekiant stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, kasmet į šią sukarintą jaunųjų šaulių stovyklą kviečiami ir svečiai iš užsienio. 
Šiemet stovykloje dalyvauja daugiau nei 130 dalyvių: 45 jaunieji šauliai, 4 Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, 20 Latvijos, 25 Estijos, 16 Lenkijos, 8 Ukrainos atstovai. Kiekvienais metais Lietuvos šaulių sąjunga glaudžiai bendradarbiauja su Generolo Jono Žemaičio karo akademija, šioje stovykloje instruktoriais dirba ir savo patirtimi bei žiniomis dalinasi 16 karo akademijos III kurso kariūnų.
Stovyklos metu siekiama ugdyti pilietiškumą ir patriotiškumą, propaguoti krašto apsaugos sistemą, stiprinti fizinį moksleivių pasirengimą, ugdyti lyderio savybes ir pasitikėjimą savimi. Užsiėmimų metu stovyklos dalyviai turi progų pagilinti karybos žinias, įgyti daugiau praktinių žinių būnant ir išgyvenant gamtoje. Vykdomos šaudymo pratybos iš mažo kalibro sportinio ginklo, atnaujinamos ir gilinamos pirmosios medicinos pagalbos žinios. Naktinio žygio metu kiekvienas stovyklos „Žalgiris 2017“ dalyvis gali pasitikrinti savo fizinį ir psichologinį pasirengimą bei ištvermę. 
Šaulių sąjungos nariai visos stovyklos metu varžosi dėl vykimo į Britų kadetų stovyklą Jungtinėje karalystėje, kuri vyks 2017 m. rugpjūčio 19–30 d. Galimybę į ją patekti turės tik 10 jaunųjų šaulių. 

Zalgiris sveciaizalgiris 075zalgiris 03519965022 1063136213820547 1557388794 n

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917