Seimas po svarstymo pritarė siūlymui tikslinti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą

WP 20160521 18 13 59 ProSeimas po svarstymo pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo  pataisų projektui Nr. XIIP-3826(2),  kuriuo siūloma išplėsti sąrašą asmenų turinčių teisę laikyti ginklus. Tokiam sprendimui pritarė 58, prieš – 7, susilaikė 21 Seimo narys.
Šiuo metu galiojantį įstatymą numatoma patikslinti, nustatant, kad A kategorijai būtų priskiriami nebe snaiperiniai šaunamieji ginklai, skirti kariniam naudojimui , bet graižtviniai šaunamieji ginklai, kurių kalibras yra 12,7 mm arba didesnis, išskyrus senovinius ginklus ir senovinių ginklų kopijas.
Siūloma įstatymą patikslinti, nustatant, kad Civilinėje apyvartoje būtų draudžiami lazeriniai taikikliai, išskyrus sportui ir Lietuvos šaulių sąjungos nario ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai naudojamus lazerinius taikiklius.
Taip pat siūloma įstatymą papildyti, nustatant, kad Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys gali įsigyti ir turėti ginklus, šaudmenis šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai.
Siūloma, kad šaulio tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis galėtų įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų šauliai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą. Kario savanorio ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis galėtų įsigyti ir turėti kariai savanoriai ar kiti aktyviojo rezervo kariai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.
Taip pat siūloma nustatyti, kad matomoje vietoje dėkle ginklą galėtų nešiotis ne tik uniformuotas valstybės institucijos pareigūnas,  ar asmuo, turintis ginklą profesinei veiklai vykdyti, bet ir  uniformuotas šaulys, karys savanoris ar kitas aktyviojo rezervo karys, vykdydami tarnybines funkcijas.
Numatoma, kad fizinio asmens, turinčio ginklą šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai, leidimas laikyti ginklą ir leidimas nešioti ginklą būtų panaikinamas netekus narystės Lietuvos šaulių sąjungoje arba nutraukus (nutrūkus) kario savanorio ar aktyviojo rezervo kario sutartį.
Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2016 m. rugsėjo 1 d.
 
Saulė Eglė Trembo
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuras, tel. (8 5)  239 6203, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917