Pratybos „PAVASARIO AIDAI 2016“

pizap.com14616717808141Balandžio 22 dieną, į Šalčininkų rajone esantį Plačiabatų mišką trims dienoms sugūžėjo  Lietuvos Šaulių Sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų 11-oji kuopa. Dalyvavo Jašiūnų „Aušros“ vidurinės mokyklos j.šauliai vadovaujami muzikos mokytojo Vytauto Latono, Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos j.šauliai vadovaujami Eduard Veder ir Kalesninkų miestelio j.šauliai. Prie šių pratpizap.com14616023660631ybų prisijungė Paberžės būrio j.šauliai. Pirmą kartą į Šalčininkų kuopos pratybas atvyko Vilniaus „Šventaragio“ ir „Tauro“ kuopų atstovai. Pratyboms vadovavo: Bronius Bagdanavičius, Tomas Bagdanavičius, Vidmantas Petras Kuprevičius, Rimas Kuklys, Anželika Veder, Arvydas Norkūnas, Marius Arnastauskas, Igoris Bartanavičius. Atvyko instruktoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atkurtos Šalčininkų kuopos 809: j.eil. Ivona Puzyno, 805 Ukmergės kuopos vyr. ltn. Vytautas Garšva ir eil. Justina Zibolytė. Šalčininkų 11-osios kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas, organizuoja tokio tipo pratybas miške ne pirmą kartą. Šiose pratybose iš viso dalyvavo beveik 140 šaulių.


Atvykę dalyviai užsiregistravo ir kibo į darbus. Visi j.šauliai buvo padalinti į keturis būrius, šauliai į keturius skyrius. Labai pagirtina, kad šiose pratybose dalyvavo ne tik patyrę j.šauliai, bet ir jaunuoliai, kuriems tai buvo pirmoji tokia išvyka. Pirmąją dieną dalyviams buvo vedama teorinė paskaita kartu su praktiniais užsiėmimais – tai būsto statymas miške iš gamtoje randamų priemonių. Po to laukė šaulių parengta vakarienė, o tada komanda „miegas“.
Rytą, po komandos „kelt” ir pusryčių laukė naujos paskaitos. Tai buvo nebylių valdymo signalų mokymasis, kuriuos po teorijos būriai išbandė miške. Taip pat laukė pirmosios pagalbos suteikimo ir karo topografijos paskaitos. Tuo pat metu pažengę šauliai papusryčiavę ir susiruošę ekipuotę, veikė pagal nustatytą planą. Kartu su instruktoriumi mokėsi žvalgybos, šturmo ir kitų taktinių elementų. Visi nauji šauliai su instruktorių j. eil. I. Puzyno ir eil. J. Zibolytės pagalba mokėsi maskavimosi vietoje, vėliau teorines žinias pritaikė praktikoje. Jauniesiems šauliams įgytas žinias pritaikyti pavyko puikiai.
Taip pat pratybų dalyvius aplankė Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas, kuris stebėjo mokymus, pabendravo su jaunuoliais ir vadais. Pratybų pabaigoje dalyviai kruopščiai sutvarkė teritoriją. Pratybų pabaigoje geriausiai pasirodę šauliai buvo apdovanoti, o gimtadienius švenčiantys pasveikinti. Pratybos vertinamos puikiai, motyvavo naujus narius aktyviai prisijungti prie Sąjungos, o patyrusius narius skatino toliau aktyviai veikti.

Savanorė eil. Justina Zibolytė

 

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917