Šauliai lankėsi Žalgirio mūšio lauke

IMG 3874IMG 4087Liepos 15-20 d. Šaulių sąjungos įvairių rinktinių jaunimas ir suaugę šauliai vyko į ekskursiją Lenkijon. Kelionės tikslas – prisiminti Lietuvos istoriją, aplankyti žuvusių už Lietuvos laisvę karių ir šaulių kapus bei sudalyvauti Žalgirio mūšio minėjime.
Prie Nepriklausomybės kovų savanorių ir šaulių kapų Beržininkuose bei Seinuose šauliai dainavo tautiškas dainas, papuošė kapavietes valstybės bei LŠS vėliavomis. Kitą dieną Griunvalde keliautojai dalyvavo Žalgirio mūšio 605-ųjų metinių minėjimo renginiuose: aplankė lietuvių stovyklavietę, stebėjo riterių turnyrus, kuriuose kovėsi ir lietuviai. Liepos 18-ąją Lenkijos kariuomenės rikiuotėje dalyvavę šauliai išskleidė Lietuvos istorinę ir Šaulių sąjungos vėliavas bei sugiedojo tautinę giesmę. Vėliau šauliai vyko į Malborką ir aplankė Marienburgo pilį.
Kaip teigė jaunoji šaulė Kornelija Dapkutė, „Ekskursija suteikė daug žinių apie Žalgirio mūšį, supažindino su negirdėtomis istorijomis apie lietuvių drąsą ir galybę. Itin nudžiugino galimybė nešti Lietuvos vėliavą bei vieningai sugiedoti tautinę giesmę.“

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917