Stiprinamas šaulių ir pasieniečių bendradarbiavimas

0710-sutartis-2-33241-s150x99Pasieniečiai ir šauliai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, pagal kurį valstybės sienos apsaugai bus pasitelkiami Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) nariai bei stiprinamas abiejų institucijų bendradarbiavimas.
Naują dokumentą penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) centrinėje įstaigoje Vilniuje parašais patvirtino VSAT ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadai Renatas Požėla ir Liudas Gumbinas.
Tikimasi, kad remiantis šiuo susitarimu pavyks racionaliau naudoti VSAT ir LŠS žmogiškuosius ir materialinius išteklius abiejų institucijų tikslams pasiekti, taip pat suintensyvės bendradarbiavimas personalo mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo, kultūrinės ir sportinės veiklos srityse.
Pasieniečiai įsipareigojo teikti metodinę pagalbą LŠS organizuojant ir vykdant šaulių mokymą ir kovinį rengimą, sudaryti sąlygas LŠS nariams naudotis VSAT infrastruktūra (šaudyklomis, sporto kompleksais ir kt.), pagal poreikį pasitelkti šaulius į pagalbą stiprinant valstybės sienos apsaugą. Be to, VSAT su LŠS organizuos taktines pratybas sienos apsaugos stiprinimo srityse.
Savo ruožtu šauliai teiks pasieniečiams turimą informaciją apie padarytus ar rengiamus valstybės sienos pažeidimus ar kitus teisės pažeidimus pasienio ruože, propaguos pasieniečio profesiją tarp LŠS narių.
Abi šalys viešins informaciją apie VSAT ir LŠS bendradarbiavimą, kartu dalyvaus organizuojamuose kultūriniuose, švietėjiškuose ir sporto renginiuose.
Sutartyje numatyta, kad bendradarbiavimo susitarimai bus sudaryti ir tarp VSAT struktūrinių bei LŠS teritorinių padalinių.

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917