Šauliška vasara turininga ir dosni

SAM 0739Po sukarintų ir poilsinių stovyklų Rokiškio rajono jauniesiems šauliams rugpjūtis skirtas pažintinėms išvykoms ir ekskursijoms.
Rugpjūčio 4 d. 38 Rokiškio rajono jaunieji šauliai Zokniuose susipažino su NATO oro pajėgų baze ir šiuo metu Lietuvos oro erdvę ginančiais lenkųSAM 0833 lakūnais. Jie jauniesiems rokiškėnams parodė naikintuvus, ginklus, leido pasimatuoti aviatorių ekipuotę, pasakojo apie kasdienybę.
Viešnagės metu sukaukė mokomojo aliarmo sirena, tad jaunieji šauliai tapo liudininkai, kaip greitai veikia kariai: skuba prie naikintuvų ir vienas po kito kyla į dangų. Kad būtų įspūdingiau, lenkų lakūnai pademonstravo akrobatinio skrydžio triuką, naudojamą oro mūšiuose, – staigų vertikalų pakilimą su suktuku. Atsidėkodami už puikų renginį jaunuoliai lakūnams padovanojo fotoalbumą „Rokiškio kraštas iš paukščio skrydžio“.
Radviliškio r. Mėnaičių gyvenvietėje jaunieji šauliai lankėsi partizanų sodyboje-bunkeryje, kuriame 1949 m. pokario partizanų apygardų vadai pasirašė Vasario 16-osios Nepriklausomybės deklaraciją.
Vėliau vykusi edukacinė pamoka Biržų pilyje taip pat pasunkino jaunuolių žinių bagažą.

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917