Jaunieji šauliai moka turistauti

IMG 3158Birželio 5–6 dienomis Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje prie Juodlės ežero Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos jaunieji šauliai, vadovaujami socialinės pedagogės IMG 2974IMG 2974IMG 2949Nijolės Mažeikaitės ir šaulių būrelio vadovės Gražinos Mitkuvienės, dalyvavo tradicinėse kasmet Šaukėnų Vlado Pūtvio–Putvinskio vidurinės mokyklos organizuojamose tarprajoninėse turizmo varžybose „Šaukėnai – 2013“.
Varžybų programa, kaip įprasta, buvo labai intensyvi: dalyviai kartu su vadovais per dvi valandas turėjo įveikti 5 km žygio trasą, kurioje teko demonstruoti turistinę išmonę: rišti mazgus, pasigamintais neštuvais transportuoti „sužeistąjį“, nustatyti azimutą, atpažinti augalus ir t. t. Vėliau vyko orientacinio sporto varžybos: per valandą naudojantis žemėlapiu ir kompasu reikėjo surasti 10 kontrolinių punktų.  Jauniai rungtyniavo virvės traukimo bei tinklinio turnyre, dalyvavo žodinio raporto, stovyklavietės įrengimo, meno saviveiklos konkursuose.
Jaunųjų šaulių kliūčių ruožo varžybose komandos pneumatiniu šautuvu turėjo „nušauti“ oro balionus, įveikti rastus, pakabintus virš vandens, iš virvių ir lazdų pasigaminti neštuvus ir jais transportuoti „sužeistąjį“: ne bet kaip, o bėgant įkalnėn dar teko eiti paralelėmis virvėmis, „pelke“, mesti granatą į taikinį, pastatyti palapinę bei šliaužti. Žodžiu, užduočių buvo nemažai.
Labai gerai pasiruošę į varžybas atvyko Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos jauniai turistai. Jie laimėjo raporto, meninės saviveiklos ir stovyklavietės įrengimo konkursus ir užėmė pirmąją vietą.

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917