D.U.K

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

1.            Kaip tapti šauliu/šaule?

Reikia kreiptis į apskrities, kurioje gyvenate, šaulių rinktinę arba kuopą (Struktūra ir kontaktai; Rinktinės ir kuopos).

2.            Koks yra Šaulių sąjungos narių amžiaus cenzas?

Jaunuoju šauliu/šaule galima tapti sulaukus 11 metų. Nuo 18 metų tampama šauliu/šaule ir amžiaus apribojimas netaikomas. Studentai šauliai kviečiami jungtis į šaulių studentų korporaciją „Saja“. (www.saja.lt)

3.            Ką šauliai veikia?

Šaulių sąjunga yra visuomeninė sukarinta organizacija, kurios veikla įtvirtinta įstatymu (Teisės aktai). Pagrindinis organizacijos tikslas –nacionalinio saugumo stiprinimas. Šis tikslas siekiamas įvairiomis priemonėmis: rengiami teoriniai bei praktiniai mokymai, vasaros karinės stovyklos jauniesiems šauliams. Šaulių rengimas priklauso ne tik nuo vadų, bet ir nuo paties šaulio iniciatyvos.

4.            Ar Šaulių sąjungos organizuojamos stovyklos mokamos?

Ne, visos LŠS stovyklos yra nemokamos. Stovyklų kaštus dengia Krašto apsaugo ministerija.

 

5.          Kas gali stovyklauti LŠS vasaros stovyklose?
Sukarintose LŠS stovyklose žinias gilina ir ilsisi tik LŠS nariai - jaunieji šauliai. Poilsinėse stovyklose kartu su jaunaisiais šauliais gali dalyvauti ir moksleiviai (amžius - nuo 11 iki 18 metų). Pirmenybė teikiama savivaldybių siūlomiems socialiai remtinų šeimų vaikams, mokyklų pasiūlytiems mokiniams, organizacijų, su kuriomis LŠS bendradarbiauja, jaunuoliams.

5.            Ar jaunieji šauliai ir šauliai mokomi šaudyti?

Jaunieji šauliai turi galimybių mokytis šaudyti iš mažo kalibro ir pneumatinių šautuvų. Suaugę šauliai įgyja šaudybos pradžiamokslį.

6.            Ar LŠS narių veikla apsiriboja vien tik karyba, t.y. ar galima tapti šauliu (e), jei nenori šaudyti ir dalyvauti kariniame rengime?

Taip. Kiekvienas iš mūsų galime įvairiais darbais, gebėjimais prisidėti prie nacionalinio saugumo stiprinimo. Siekiama, kad visi šauliai įgytų pagrindines, organizacijos nariui privalomas žinias, tačiau vėliau kiekvienas gali pasirinkti sau artimą šauliškos veiklos sritį. 

LŠS veikla yra labai plati: bendradarbiavimas su kitomis šalies bei užsienio jėgos struktūromis, aktyviai propaguojama kultūrinė bei sportinė veikla (meno saviveiklos kolektyvai, įvairūs sporto būreliai ir kt.).

7.            Koks yra LŠS nario mokestis ir kur jis mokamas?
Jauniesiems šauliams tereikia sumokėti vienkartinį 1 Eur stojamąjį mokestį. Suaugusių šaulių stojamasis mokestis yra 3 Eur, nario mokestis – 7 Eur metams. Šaulių sąjungą galite paremti ir didesne suma arba pervedę 2 proc. savo pajamų mokesčio (paskirk 2 proc. LŠS). Sąskaitas, į kurias galite pervesti nario mokestį, rasite paspaudę šią nuorodą.

8.    Kokius įsipareigojimus tapus šauliu privalu vykdyti? Ar privalu reguliariai dalyvauti mokymuose/užsiėmimuose numatytomis dienomis?
LŠS vienija sąmoningus, patriotiškai nusiteikusius ir aukojančius asmeninį laiką LR piliečius, todėl įsipareigojimų reguliariai dalyvauti LŠS užsiėmimuose nėra. Kiekvienas šaulys stengiasi prisidėti prie LŠS veiklos bei Lietuvos saugumo ir jos gerovės pagal savo galimybes ir gabumus.

Jei esi Lietuvos pilietis, nesvarbu, kokios lyties, profesijos ar tautybės, esi patriotiška nusiteikęs ir nori kurti saugią bei klestinčią Lietuvą, stok į mūsų gretas - Lietuvos šaulių sąjungą!

Šaulys – tautos karys!

 

© 2018 Lietuvos šaulių sąjunga. Visos teisės saugomos. Sprendimas: www.itpc.lt
Lietuvos šaulių sąjunga: Laisvės alėja 34, LT-44240 Kaunas, Įmonės kodas 191691799, PVM m.k. LT916917917