Už žygdarbius, susijusius su pavojumi gyvybei, o išimtiniais atvejais ir už kitus ypatingus pasižymėjimus, Sąjungos nariai gali būti apdovanojami pasižymėjimo ženklu nepaisant narystės Sąjungoje laiko. Sąjungos pasižymėjimo ženklu apdovanojami šauliai ir Šaulių sąjungos pareigūnai, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai bei krašto apsaugos pareigūnai už reikšmingą metodinę, materialinę ar kitokią paramą Sąjungai.

Sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“ apdovanoja savo įsakymu apdovanoja Sąjungos vadas, pritarus Sąjungos Apdovanojimų komisijai. Kartu su Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“ išduodamas ir ženklo liudijimas. Sąjungos pasižymėjimo ženklas segamas prie uniformos kairėje krūtinės pusėje.

Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus šaulių sąjungai“

  1. Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus šaulių sąjungai“ skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams pagerbti už ypatingus nuopelnus Lietuvos šaulių sąjungai.
  2. LŠS pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus šaulių sąjungai“ yra aukščiausias sąjungos apdovanojimas. Pasižymėjimo ženklas yra trijų laipsnių. Aukščiausias I laipsnis.
  3. Apdovanotieji gauna Lietuvos šaulių sąjungos vado pasirašytą apdovanojimo liudijimą ir pasižymėjimo ženklą.

I laipsnio:

  • kryžius – auksuotas, 38 mm aukščio ir pločio, į išorę platėjančiais kraštais. Priekinė kryžiaus pusė padengta baltos spalvos emale. Po kryžiumi – ažūrinis, auksuotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kryžiaus centre – rankenomis apačioje sukryžiuoti sidabro kalavijai, o virš jų, nikeliuotame skyde padengtame raudonos spalvos emale – reljefiškas, auksuotas dvigubas kryžius. Kita kryžiaus pusė auksuota, lygi. Jos centre trim aukštais įkomponuotas reljefiškas įrašas didžiosiomis raidėmis UŽ NUOPELNUS ŠAULIŲ SĄJUNGAI. Kryžiaus apačioje išgraviruotas ženklo numeris. Šis kryžius tvirtinamas prie auksuotos strėlės antgalio formos laikiklio, kuris kabinamas ant pasižymėjimo ženklo kaspino.
  • kaspinas – žalios spalvos muaro, 32 mm pločio, su dviem plačiomis raudonos spalvos juostelėmis, kurioms iš kraštų yra juodos spalvos juostelės, bei dviem siauromis geltonos spalvos juostelėmis iš kraštų.

II laipsnio:

  • kryžius – auksuotas, 38 mm aukščio ir pločio, į išorę platėjančiais kraštais. Priekinė kryžiaus pusė padengta baltos spalvos emale. Kryžiaus centre – rankenomis apačioje sukryžiuoti nikeliuoti kalavijai, o virš jų, nikeliuotame skyde padengtame raudonos spalvos emale – reljefiškas, auksuotas dvigubas kryžius. Kita kryžiaus pusė auksuota, lygi. Jos centre trim aukštais įkomponuotas reljefiškas įrašas didžiosiomis raidėmis UŽ NUOPELNUS ŠAULIŲ SĄJUNGAI. Kryžiaus apačioje išgraviruotas ženklo numeris. Šis kryžius tvirtinamas prie auksuoto laikiklio su virš jo uždėtu mažu, stilizuotu to paties metalo strėlės antgaliu ir kabinamas ant pasižymėjimo ženklo kaspino.
  • kaspinas – žalios spalvos muaro, 32 mm pločio, su dviem plačiomis raudonos spalvos juostelėmis, kurioms iš kraštų yra juodos spalvos juostelės, bei dviem siauromis geltonos spalvos juostelėmis iš kraštų. Kaspino centre įsegamas mažas auksuotas ąžuolo lapas. Kitoje kaspino pusėje pritvirtintas sraigtas su veržle.

III laipsnio:

  • kryžius – nikeliuotas, 38 mm aukščio ir pločio, į išorę platėjančiais kraštais. Priekinė kryžiaus pusė padengta baltos spalvos emale. Kryžiaus centre – rankenomis apačioje sukryžiuoti nikeliuoti kalavijai, o virš jų, nikeliuotame skyde padengtame raudonos spalvos emale – reljefiškas, auksuotas dvigubas kryžius. Kita kryžiaus pusė nikeliuota, lygi. Jos centre trim aukštais įkomponuotas reljefiškas įrašas didžiosiomis raidėmis UŽ NUOPELNUS ŠAULIŲ SĄJUNGAI. Kryžiaus apačioje išgraviruotas ženklo numeris. Šis kryžius tvirtinamas prie nikeliuoto laikiklio su virš jo uždėtu mažu, stilizuotu to paties metalo strėlės antgaliu ir kabinamas ant pasižymėjimo ženklo kaspino.
  • kaspinas – žalios spalvos muaro, 32 mm pločio, su dviem plačiomis raudonos spalvos juostelėmis, kurioms iš kraštų yra juodos spalvos juostelės, bei dviem siauromis geltonos spalvos juostelėmis iš kraštų. Kitoje kaspino pusėje pritvirtintas sraigtas su veržle.

Pasižymėjimo ženklai nešiojami taip:

  • I laipsnio – kryžius tvirtinamas prie kaspino ir nešiojamas po kaklu;
  • II laipsnio – kryžius kabinamas prie kaspino su aukso ąžuolo lapu ir nešiojamas kairėje krūtinės pusėje;
  • III laipsnio – kryžius kabinamas prie kaspino ir nešiojamas kairėje krūtinės pusėje.
  • Vietoj šių pasižymėjimo ženklų galima segėti vieną iš apdovanojimo simbolių: juostelę arba miniatiūrą. Juostelės segamos tik prie uniformos, o miniatiūros – tik prie vakarinių rūbų. Apdovanojimų simboliai įsigyjami apdovanotųjų lėšomis.
  • Juostelės daromos iš apdovanojimo kaspino. Jos yra 32 mm ilgio ir 10 mm pločio.
  • Juostelėse pasižymėjimo ženklo laipsniai žymimi taip:
    • I laipsnio – juostelė su dviem auksuotais ąžuolo lapais;
    • II laipsnio – juostelė su vienu auksuotu ąžuolo lapu;
    • III laipsnio – juostelė.
  • Miniatiūros yra sumažinti garbės ženklai, 15 mm aukščio, segami prie ženklo kaspino. Miniatiūrose laipsniai žymimi kaip ir juostelėse.

Šaulių žvaigždė

Šaulių žvaigždė yra garbės ženklas pagerbti šauliams ar šiaip asmenims, padariusiems Šaulių sąjungai arba Lietuvai naudingų darbų.

Steigti šį apdovanojimą sumanyta 1927 metais. Projektą sukūrė dailininkas Petras Rimša ir 1930 metais jis buvo patvirtintas.

Šaulių žvaigžde apdovanojami:

  • šauliai, kurie eidami atsakingas pareigas Šaulių sąjungoje, pasižymėjo organizaciniais darbais arba, būdami paprastais šauliais, pasižymėjo sąžiningumu, uolumu ir ištvermingumu;
  • Šaulių sąjungai arba Lietuvai nusipelnę asmenys.
  • Šaulių žvaigžde gali būti apdovanojami ir užsienio valstybių šauliai bei asmenys, parodę Lietuvos šaulių sąjungai ypatingo palankumo.
    Kartu su Šaulių žvaigždės ženklu išduodamas ir ženklo liudijimas.
  • Asmenys, apdovanoti Šaulių žvaigžde, turi teisę ją nešioti tiek dėvėdami uniformą, tiek ir civilius drabužius.

Šaulių žvaigždės medalis

Šaulių žvaigždės medalis įsteigtas 1939 metais Šaulių sąjungos dvidešimtmečio proga. Medalį sukūrė dailininkas Petras Rimša.

Šaulių žvaigždės medaliu apdovanojami:

  • Šaulių sąjungos pareigūnai ir kiti šauliai, kurie, vykdydami pareigas, pasižymėjo sąžiningumu, uolumu ir ištvermingumu.
    Kartu su Šaulių žvaigždės medaliu išduodamas ir ženklo liudijimas.

Calendar of Events

Pr Pr

A An

T Tr

K Kt

Pn Pn

Š Št

S Sk

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę